www.utrinski.com.mk
27 јуни 2017 19:15
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
23.11.2010, 16:45

Срѓан Миќиќ изложува во „Спона“

Во просториите на Културно-информативниот центар на Србите во Македонија „Спона“, вечерва во 20,30 часот ќе биде отворена самостојна изложба на ликовниот уметник Срѓан Миќиќ, наречена „Тринаесет слики“.

Миќиќ прв пат во јавноста ќе го претстави својот најнов циклус слики создаван во 2010 година во техника акрилик на платно и акрилик на лесонит. Ќе бидат изложени 13 слики преку кои уметникот ја презентира својата актуелна уметничка инспирација.

Ова е шеста изложба на авторот, кој учествувал и на повеќе групни изложби. (К.Б.)

Статијата е прочитана 1634 пати.


Испрати коментар
Раскошот на свинската марама во „ Јавна соба“
Презентација на граѓански искуства во заштита на наследството
Стефановски и Маџиров на литературна вечер во Лондон
Доделени наградите „Климент Охридски“
„Мјузик прогресив“ гостува во Србија
Блажевски и Ристовски селектирани на маркетот во Солун
Промовирана монографија за Рубенс Корубин
Изложба на новинарски прилози за „Мал битолски Монмартр“
Прва самостојна фотоизложба на Ана Котевска

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
31°СкопјеВреме
Ведро
Вто31
Сре35
Чет36
Пет37
Саб38
Нед31
Пон25
Вто26
Сре29
Чет31
НајчитаниНајкоментирани
 
ЕУ: рекордна казна за Гугл за манипулирање на резултати од пребарување
Меркел најави признавање на истополните бракови во Германија
Холандија соодговорна за смртта на 350 муслимани во Сребреница
     Site Meter   
период од-до
-