www.utrinski.com.mk
27 јуни 2017 19:14
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
23.11.2010, 16:18

Доделени наградите „Климент Охридски“

Државната награда „Св. Климент Охридски”, која се доделува како највисоко признание за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, здравството, спортот, заштитата и унапредувањето на човековата околина и во социјалната дејност, годинава им е доделена на проф. д-р Елица Манева од областа на воспитанието и образованието, Санде Стојчевски, академик Томе Серафимовски, Петар Темелковски и проф. д-р Тодор К. Стојчевски. Наградите ќе им бидат врачени на добитниците на 8 декември, во 12 часот, во свечената сала на Собранието на Република Македонија. (Н.П.)

Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
31°СкопјеВреме
Ведро
Вто31
Сре35
Чет36
Пет37
Саб38
Нед31
Пон25
Вто26
Сре29
Чет31
НајчитаниНајкоментирани
 
ЕУ: рекордна казна за Гугл за манипулирање на резултати од пребарување
Меркел најави признавање на истополните бракови во Германија
Холандија соодговорна за смртта на 350 муслимани во Сребреница
     Site Meter   
период од-до
-